Jdi na obsah Jdi na menu
 


VZNIK:

Nápad založit hokejbalový tým se zrodil v hlavách několika nadšenců počátkem roku 1990, kdy hokejbal byl ještě v plenkách.

Místem vzniku bylo samozřejmě typické sportovní prostředí: "areál" restaurace SPARTA v Kladně. Odtud také název mužstva, který nemá nic společného s neoblíbeným pražským klubem!!! A zkratka nfc? Původní význam Notorik Fan Club se postupem času různě obměňoval, zřejmě nejoblíbenější mezi členy je - Několik Fialových Cukrátek.

Oddílové barvy: červená - bílá - zelená.

Zakládajícími členy byli pánové:

  • BECHNER Zdeněk
  • BURIAN Josef
  • JETEL Jaroslav
  • KLOČEK Miroslav
  • KYLICH Miroslav
  • MĚRKA Milan

1.sezona: Kladenská liga 1990

     Nejdříve krátce k tehdejším pravidlům (k pousmání?!): hřištěm byl asfaltový plácek mezi panelovými domy, nedaleko dnešního Tesca. Hřiště bylo bez mantinelů, jako střídačky sloužily dvě lavičky. Hrací plocha byla rozdělena na polovinu, hráč, který stál v útočném pásmu a převzal přihávku nesměl sám zakončit, protože by branka neplatila pro ofsajd. Za každý sebemenší kontakt hráčů se střílely trestné údery. Hrací doba byla 3x12minut hrubého času, hrálo se tenisákem, napuštěným vodou, v lepším případě mlékem, aby tolik neskákal! V poli hráli čtyři hráči. A ještě předepsaná výzbroj: rukavice a hokejka!!!  

     První soutěžní utkání sehrálo mužstvo dne 27.10.1990. Soupeřem nám byla, tehdy nejslabší Stará garda. Přesto jsme podlehli vysoko 2:13 (historicky prvním střelcem se stal Robert Polívka, druhou branku přidal Josef Burian). I v dalších utkáních jsme dopláceli na nezkušenost a celkem hladce prohrávali. Prvního vítězství jsme se dočkali až v posledním utkání první části, kdy jsme porazili celek A.S.P.H. Bohužel tento tým byl později vyloučen ze soutěže. Nicméně tento úspěch předznamenal obrat a v odvetách jsme téměř všem soupeřům porážky oplatily, prohráli jsme pouze s dvěma největšími favority Hvězdou, Hotelem a bohužel v posledním kole také se Superteamem (v případě vítězství jsme se mohli posunout až na 5.příčku konečné tabulky). Velkým přínosem pro mužstvo byl příchod gólmana Hanzala, kterého objevil kapitán Bechner. Pan Hanzal nejednou mužstvo podržel a pokud zrovna nesledoval hezká děvčata, která chodila fandit našemu mužstvu, byl skutečnou oporou. 

     Dnes je NFC Sparta nejdéle fungujícím mužstvem, které stále zůstává věrné svému původnímu názvu. Jenom složení mužstva se stále obměňuje. Ze zakládajících členů jsou aktivními hráči už pouze pánové Kloček a Měrka. Z hráčů, kteří působili v mužstvu od první sezony, se k těmto dvěma řadí ještě gólman, pan Karel Hanzal. Cílem těchto třech hráčů je "dožít" se společně dvacáté sezony!!!